בחירת פמוטים איכותיים

  ד כסליו, תשפ  12/2/2019

כיצד נבחר פמוטים איכותיים לימי השישי והחג? זכרונות ילדות מרביתנו סובבות סביב ימי השישי, כשאמא עומדת מול זוג פמוטים, סוגרת את עיניה וידיה עליהן ברכות. רגע קדושה סביבה כאשר היא מברכת ומתפללת בהתכווננות ובלב פתוח.

כל זוג פמוטים מספר סיפור משלו. סיפור שהמעצב וההוגה חשב עליו לפני שהפמוט נוצר. כל זוג פמוטים מהודרים לשבת וחגמלווה את המשפחה בכל שישי ונושא את התפילות מעלה מעלה. ועם השבועות והחודשים שעוברים נוצרת משמעות רבה ומעמיקה יותר מעבר להיותם פמוטים.

 

כיום הפמוטים יכולים לשמש גם לטקסים דתיים כמו תפילת השישי על פי המסורת, אך, ניתן לראותם גם כמשמשים בחפצים דקורטיביים משלימים לאווירה מסויימים שרוצים להעניק במרחב על פי האירוע. לנרות תמיד היה אפקט אחר. אינטימי, מקרב, מיתי וייחודי וגם אם יש לנו את החשמל, רבים מעדיפים להשתמש בנרות לשם יצירת האפקט הזה בדיוק. בין אם מדובר על ארוחת ערב משפחתית או ארוחה אינטימית זוגית לנרות יש תפקיד חשוב. הפמוטים הם אלו שעוטפים את הנרות והם אלו שמעניקים נופך אחר שמשלים את הסיפור הנוצר. גם כאשר ישנו החשמל, מעטי יוותרו על הפמוטים ולרוב יבחרו בעיצוב מסויים של הפמוטים.


סוגים ועיצובים של פמוטים

 

ישנם עיצובים שונים המותאמים לצורך ואפילו לאסתטיקה שכל אחד היה מעדיף ורוצה. חלק מהעיצובים מגיעים כאמור מתוך צורך, ואז יהיו פמוטים גבוהים יותר או פחות, בעלי 2 מקומות או 5 מקומות לנרות, וסביר שגם החומר ישתנה בין צורך לצורך. בין העיצובים הללו ניתן לראות את העיצוב הקלאסי שמגיע בציפוי ניקל ובעל עיטורים מתחתית הפמוט ועד לפסגתו אשר תכיל את שני הנרות. משמעות העיצוב הקלאסי היא העיטורים השונים כאשר יש עיטורים שונים כיד הדמיון.

 

ישנם אשר האסתטיקה מאוד חשובה להם. או אז אפשרויות העיצוב הן אינסופיות. ניתן לראות זוג פמוטים אשר מחוברים יחדיו ובעלי עיצוב מתכתי של מגן דוד, או כאלו אשר מחד, נמוכים וללא העיטורים אשר נמצאים בעיצוב הקלאסי. הם יושבים על פני מגש מתכת קטן. אך, הייחודיות שלהן היא שישנה ברכת הדלקה מוטבעת על פני לוח מעוצב.

 

העיטורים מסביב לפמוטים הם יפהפיים וניתן לראות ציורים, שילובי אבנים , ברכות, קריסטל. ואז בעצם מתחילה הבעיה במרכאות. כיצד לבחור בפמוטים המתאימים.

 

כיצד לבחור את הפמוטים המתאימים?

 

ובכן, הבחירה היא שילוב בין צורך לבין רצון. הצורך האסתטי, שבעצם מעלה את השאלה מה אני רוצה לראות מול עיני בכל פעם שמוציאים את הפמוטים ומתבוננים עליהם. הצורך הפרקטי שתלוי במיקום אותו רוצים לשים את הפמוטים ואיפה רוצים לאחסן. כמובן, שישנו גם נושא התקציב שגם הוא פרמטר חשוב.

הבחירה בזוג הפמוטים המתאים ביותר תהיה בעצם שילוב בין אלמנטים אלו ומתוכו יימצאו הפמוטים המתאימים ביותר שילוו אתכם ואת תפילותיכם זמן רב.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
האם הדיג בישראל באמת רווחי?ישראל ממוקמת באגם ים התיכון המזרחי ובשל כך היא מעניקה הזדמנות פז לדייגים להתפרנס מלכידה ומכירה של דגי מאכל. עם זאת, פעמים רבות דיג יתר מפר את האיזון האקולוגי בים ובשל כך פוגע באוכלוסיות הדגים לדורות הבאים. לא כל הדגים נמכרים לתעשיית המזון. חלק מחלקי הדגים מועברים לתעשיות שונות, דגים אחרים מומתים ברשתות הדגים ומושלכים לים. נבחן האם דיג בישראל של טונה, כרישים, דגי אמנון, סול ודגים נוספים באמת רווחי לטווח הקצר ולטווח הארוך?
מהם היתרונות של רכישת רכב עם אפס קילומטר?כמעט רבע מיליון מכוניות חדשות עולות על כבישי ישראל מדי שנה, אך לא כל המכוניות המיובאות אכן נמכרות. בעידן הדיגיטלי אין לכם צורך לגשת יותר אל מגרשי מכוניות וחברות רכב שונות, תוכלו להיכנס לאתר אינטרנט המציעים רכבים למכירה באינטרנט כמו אתר carbay, כך תוכלו לצפות בדגמי רכב חדשים המחכים רק לכם! מהם היתרונות של רכישת רכב עם אפס קילומטר? אילו דגמים ניתן למצוא? והאם יש מסלולי מימון? כל המידע במאמר הבא.
נזילות במערכת המיםהיה אפשר לחשוב שבעיות כמו נזילות במערכת המים תהיינה בעיות שמהן יסבלו בעיקר בתים מיושנים בעלי תשתית אינסטלציה רעועה שהלכה ונשחקה עם השנים, אלא שבעיות אלה יכולות לצוץ בכל בית, גם בעקבות ליקוי בנייה בבית חדש.
X
תוכן ההודעה