התנהלות עסקית נכונה

  כח שבט, תשפ  2/23/2020

הצלחתו של עסק תלויה בהרבה מאוד גורמים, פנים ארגוניים וחוץ ארגוניים. ישנו גורם מאוד בולט ומשמעותי שמשפיע על הצלחה או כישלון של עסק, והוא התנהלות עסקית. מדובר בשם כולל להרבה מאוד מדדים שבאמצעותם ניתן למדוד ולהעריך את רמת ההצלחה של כל ארגון באשר הוא.

כאשר אומרים התנהלות עסקית למה בעצם מתכוונים? איך בפועל מתנהלת החברה אל מול הלקוחות, הספקים, העובדים שלה, מול מקורות המימון.. ולמעשה מול כל הגורמים המרכיבים אותה.

ההתנהלות העסקית מתבטאת בצורות רבות, נפרט על החשובות שבהן: 

התנהלות כלכלית: תכנון נכון של התקציב הראשוני והתקציב השוטף שכל חברה צריכה לנהל בשביל המוצר או השירות אותם היא מוכרת יסייע לתהליך נכון של עסק בריא ותקין שבסופו של דבר ידאג לייצר הכנסות גבוהות, לשמור על הוצאות נמוכות מההכנסות, להגדיל רווחים וכדומה. ואף יותר מזה, התנהלות נכונה מבחינה כלכלית צריכה לדאוג לכך שלא תיכנס להוצאות בלתי צפויות, כאשר תדע טרום התהליך כמה כסף הולך לצאת בכל נקודת זמן מסוימת, ותעמוד בזה. הליך זה נקרא פיתוח עסקי ומטרתו לפתח את העסק למקום הראוי לו, ללא כשלים ניהוליים או ארגוניים וכן יצירת סדר מחדש בעסק.

 

התנהלות כלכלית לא נכונה עלולה לגרום לכך שהעסק יהיה במשבר כלכלי, יכולה לגרום לכך שהעסק יהיה בפשיטת רגל, ובסופו של דבר בחלק מהמקרים הדבר פוגע באופן אישי גם במנהלי ובעלי החברה, שלא לדבר על עובדי החברה שניזוקים כתוצאה מכך, כדוגמת פיטורין וכדומה. אגב, כאשר קיימת התנהלות כלכלית שאינה תקינה בבית עסק, עובדי החברה חשים זאת בקיצוצים בשכר, באווירה שלילית, חוסר תגמול ובסופו של דבר אלו משפיעים על לקוחות החברה שחשים אינם מרוצים מהמוצר או מהשירות, דבר העובר מפה לאוזן ועלול אף להתפרסם, מה שהיום בעידן הדיגיטלי קורה מהר מאוד. 

 

הפתרונות המומלצים להתנהלות כושלת

 

יש לכך בהחלט פתרון, מומלץ להיעזר בשירותיו של יועץ עסקי מקצועי הבקיא בעולם הפיננסי, אשר מלווה אותך יד ביד בתהליך בניית העסק וניהולו, פונה למקורות המימון בשבילך ולמעשה מייעץ לך איך נכון לך להתנהל כלכלית באופן כזה שתשיג את הטוב ביותר עבור העסק שלך.

 

התנהלות מול עובדי החברה: עובדי החברה הם בורג חשוב מאוד במערכת, נאמר בפשטות, עובד מרוצה עובד טוב יותר מעובד שאינו מרוצה. מנהלי החברה צריכים לדעת להתנהל מול עובדים בצורה נכונה כך שהתוצאה היא שהם יעבדו טוב. התנהלות נכונה מול עובד צריכה להיות שמצד אחד קיים הצד הכריזמטי והאסרטיבי, שהעובד מקשיב למה שהמנהל מבקש ועובד על פי הוראותיו ומצד שני העובד צריך להיות מתוגמל, לקבל פירגון ומחמאות כאשר עבד טוב. כאשר ההתנהלות מול העובדים היא תקינה העובד הופך להיות מרוצה והסביבה כולה מרוויחה מכך: יש אנרגיות טובות, זה עובר לצוות, וללקוחות, ובסופו של דבר זה מתורגם לכסף, נוכל לראות זאת גם מן הצד השלילי- כאשר עובד אינו מרוצה הוא יסתובב בתחושה לא נעימה בעבודה, דבר שיקרין על חברי הצוות שלו, ומיד על לקוחות החברה והנה הפסדת גם במובן הכלכלי.

 

יועץ עסקי להתנהלות תקינה

 

יועץ עסקי יוכל לסייע לך בעזרת כלים מקצועיים כיצד להתנהל אל מול העובדים, איך נכון לגייס עובדים בכלל בצורה נכונה, הוא יצפה בהתנהלות הנוכחית ויבין האם קיימות בעיות במידה וכן, יציע המלצות לפתרונן.  עסק יכול לקום וליפול על התנהלות עסקית. לכן חשוב מאוד לקבל ליווי ותמיכה של גורם מקצועי חיצוני שבקיא ומבין.

חברת MINDED היא חברה המספקת שירותי ייעוץ וליווי אישי לחברות ובתי עסק, ליועציה ידע וניסיון מוכח (והרבה מאוד המלצות מלקוחות מרוצים) בתחום העסקי, הפיננסי והניהולי. יועצי החברה ישמחו ללוות את בית העסק שלך בדרך להצלחה.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
מידע מלא על רכב
בריכה לזוגותבריכה מחוממת ומקורה לזוגות
בחירת פמוטים איכותייםכיצד נבחר פמוטים איכותיים לימי השישי והחג? זכרונות ילדות מרביתנו סובבות סביב ימי השישי, כשאמא עומדת מול זוג פמוטים, סוגרת את עיניה וידיה עליהן ברכות. רגע קדושה סביבה כאשר היא מברכת ומתפללת בהתכווננות ובלב פתוח.
X
תוכן ההודעה