הובלת משטחים, מה זה ומתי זה נכון.

  יד אדר, תשפ  3/10/2020

סחורה חקלאית היא הארוחה של כולנו. החקלאות האנושית עוברת מהפכות מאז למדנו לתרבת את צמח החיטה והתחלנו להתיישב בקבוצות מאורגנות ולהקים ערים. ללא החקלאות לא היינו מגיעים לכמות התושבים המאכלסים את הפלנטה שלנו היום. אחד הגורמים להצלחתה של החקלאות ליצור שינוי כל גדול בדפוסי החיים של בני האדם היא היכולת לשנע את הסחורה למרחקים רבים.

העולם הקטן של פעם פרץ את גבולותיו על ידי מסעות מסחר חובקי עולם. הדוגמא המשמעותית ביותר היא דרך המשי בה עברו קבוצות של סוחרים בשני הכיוונים ממזרח הרחוק למערב ומדינות האזור יחד עם סחורות שונות ומיוחדות. היכולת לשנע סחורות הביאה אספקה גם למקומות מרוחקים ביותר שיכל האדם ליישב ובכך תרמה לתפוצת האדם על פני היבשות.

 

כיום שינוע סחורה במרחבי הגלובוס הוא לב ליבה של הכלכלה העולמית. הסחורה החקלאית המקומית נארזת ומגיעה לשווקים במקומיים ולקצוות ההפוכים של העולם. בעזרת משאיות, רכבות, ספינות ומטוסים סחורה מגיעה ללקוחות. הסחורה החקלאית המשונעת במרחבי הארץ נארזת לתוך ארגזים ומשם נערמת על משטחים לחלוקה בכל המדינה. שירותי הובלת משטחים או שירותי שינוע במכולות ועל גבי אמבטיות מיוחדות הנקראות גונדולות, הם מהנפוצים ביותר בשיטות ההובלה המוכרות לסחורה חקלאית.


כשהסחורה באה בתפזורת צריך שיטה מאורגנת.

 

כאשר באים לשנע סחורה מנקודה אחת לאחרת ברחבי המדינה ניתן להשתמש בכמה שיטות לאריזת הסחורה. דוגמא אחת לשיטת הובלה נפוצה היא הובלה בתוך מכולה. ברוב המקרים כשמדובר בסחורה חקלאית המגיעה מחוץ למדינת ישראל אל תוך גבולותינו נהוג להשתמש במכולות לצורך הובלתה. מכולה אומרת, סחורה אחת - לקוח אחד שיטה זו היא מגבילה. בתוך המדינה כשרוצים ליצור חלוקה של סחורה לרשתות שיווק שונות או לשווקים, מכולה איננה פתרון מתאים. את הסחורה נהוג לחלק למשטחים ולערום עליהם ארגזים קומות על גבי קומות. בצורה זו ניתן לפזר את הסחורה במוקדים שונים ובנוסף גם להעמיס כמה סוגים שונים של סחורה יחדיו ובמקרים מסויימים אף סחורה מכמה יצרנים שונים. שיטה זו מסייעת להוריד את עלויות השינוע והייצור.

 

חשוב לזכור, בטיחות מצילה חיים.

 

בטיחות בהובלת הסחורה נמצא בסולם החשיבות בשלב העליון. מצד אחד כמובן שלא נרצה שכלום יקרה לסחורה החשובה שלנו ומהצד השני בטיחות עובדי הייצור, מעמיסי ופורקי הסחורה וכמובן הנהגים של המשאיות היא עניין חשוב ביותר. הקפדה על כמה כללי בטיחות בהובלת ציוד ימנעו מכם ומאחרים פגיעה פיזית. הכלל החשוב ביותר שתוכלו להקפיד עליו היא לעבוד עם מובילים מוסמכים, כאלה שיש להם המלצות ונסיון עבר בהעברה ושינוע של סחורה. טיפ קטן שיכול מאוד לשפר את בטיחות ההובלה היא שעת הפעילות. הובלה בשעת ערב או מוקדם בבוקר כשכבישי ישראל עמוסים פחות הסיכוי לתאונה בדרך קטן משמעותית, בנוסף גודש התנועה קטן יותר מה שמבטיח הובלה קצרה יותר וחסכון בדלק יקר.  

 
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
התנהלות עסקית נכונההצלחתו של עסק תלויה בהרבה מאוד גורמים, פנים ארגוניים וחוץ ארגוניים. ישנו גורם מאוד בולט ומשמעותי שמשפיע על הצלחה או כישלון של עסק, והוא התנהלות עסקית. מדובר בשם כולל להרבה מאוד מדדים שבאמצעותם ניתן למדוד ולהעריך את רמת ההצלחה של כל ארגון באשר הוא.
מידע מלא על רכב
בריכה לזוגותבריכה מחוממת ומקורה לזוגות
X
תוכן ההודעה